Implanty

Implanty stomatologiczne

implanty2Brakujące uzębienie można uzupełnić wykorzystując wiele dostępnych metod. Jedną z nich jest leczenie implantologiczne. Wprowadzając w kość pacjenta wszczep przywracamy utracony korzeń zęba i tworzymy bazę dla kosmetycznej odbudowy części koronowej.

Implant po wprowadzeniu w kość, dzięki biokompatybilności integruje się z tkankami pacjenta i dochodzi do procesu osteointegracji. Integracja kostna trwa od 3-6 miesięcy i po tej fazie leczenia można przystąpić do wykonania procedury implantoprotetycznej.

Prawidłowo zintegrowana część śródkostna stanowi podstawę do odbudowy części koronowej. Uzyskujemy połnoestetyczny efekt terapii i odtwarzamy funkcję żucia bez ingerencji w uzębienie własne pacjenta.

implantyzeboweW naszym gabinecie planujemy zabieg po wykonaniu pełnej diagnostyki radiologicznej (rtg panoramiczne, tomografia 3D), informujemy pacjenta o przebiegu i czasie zaplanowanego leczenia.

W fazie chirurgicznej stosujemy techniki oszczędzające tkanki celem minimalizacji reakcji odczynowych (obrzęk), zabieg jest prowadzony w znieczuleniu i całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Integracja z kością odbywa się do 6 miesięcy i jest bezbolesna, w tym czasie pacjent wykorzystuje posiadane uzupełnienia bądź wykonujemy uzupełnienie czasowe. Prawidłowa stabilizacja zapewnia o powodzeniu fazy protetycznej gdzie pacjent uzyskuje kosmetyczną odbudowę zębów brakujących.

Po zakończonym leczeniu zalecamy higienizację jamy ustnej w gabinecie, co najmniej raz na 6 miesięcy, co gwarantuje prawidłowy stan śluzówki jamy ustnej i okolicy wszczepów.