Protetyka

Protetyka

Protetyka

FullSizeRenderProtetyka stomatologiczna obejmuje działania mające na celu odbudowę brakujących zębów oraz rekonstrukcje zębów o dużym stopniu zniszczenia korony lub zmiany kształtu i koloru zębów własnych pacjenta.

Technologia opracowana przez wiodące firmy stomatologiczne daje szeroki wachlarz możliwości. Współczesne materiały mają dawać komfort pacjentowi i spełniać jego oczekiwania w dziedzinie estetycznej odbudowy łuków zębowych.

 

Materiałami stosowanymi w dzisiejszej stomatologii są wszelkiego typu ceramiki, cyrkon, metale szlachetne złoto, platyna i metale półszlachetne. Korony pełnoceramiczne i na podbudowie cyrkonowej pozwalają uzyskać efekt przewyższający wyglądem zdrowe zęby naturalne. Zaangażowanie technik komputerowych zwiększa precyzję wykonywanych uzupełnień a zastosowanie implantów pozwala na odbudowę w odcinkach bezzębia bądź dowolnych braków zębowych.

IMG_2926

Polecamy również całą gamę prac złożonych w oparciu o uzębienie resztkowe pacjenta pozwalających na uniknięcie dyskomfortu jaki wiąże się z użytkowaniem protez osiadających. Najczęściej stosujemy rozwiązania z retencją na koronach teleskopowych,  zatrzaskach,  zasuwach,  zamkach.

KORONY,  LICÓWKI 

koronyTrwale odbudowują i zmieniają zgodnie z oczekiwaniami pacjenta ząb pojedynczy bądź grupę zębów wykorzystując technikę warstwową w modelowaniu ceramiki (porcelany).
Wykonujemy także licówki kompozytowe w technologi szwajcarskiej system Direct Venear (małoinwazyjny, szybki bezpieczny można również wykonać u dzieci).

MOSTY PROTETYCZNE 

mostyproUzupełnienie trwałe brakujących zębów pacjenta, osadzone na odpowiednio oszlifowanych zębach własnych sąsiadujących z luką bądź na implantach zębowych.
Wykonywane w technice pośredniej we współpracy z pracownią protetyczną. Wszystkie uzupełnienia są kosmetyczne i pozwalają estetycznie uzupełnić braki zębowe pacjenta.
Komfortowe gdyż na stałe osadzone w jamie ustnej pacjenta.

PRACE PROTETYCZNE ZŁOŻONE 

protetykazlozonaaUzupełniają uzębienie pacjenta wykorzystując zęby istniejące bądź implanty i składają się z części na stałe osadzonej w jamie ustnej i części wyjmowanej na czas higienizacji.
Zęby pacjenta zaopatrujemy koronami teleskopowymi lub koronami ceramicznymi wyposażonymi w elementy retencyjne np. zatrzaski, zasuwy, rygle, zamki.
Pozwalają na estetyczne i stabilne uzupełnienie braków zębowych ograniczając do minimum niekorzystny wpływ uzupełnienia na podłoże i zęby sąsiadujące.
Protezy overdenture przywrócenie funkcji żucia, z dobrą stabilizacją protezy przez wykorzystanie zatrzasków, belek itp.

PROTEZY SZKIELETOWE i PROTEZY CAŁKOWITE

protezyszkiletoweProtezy szkieletowe stabilizują, podpierają i wykorzystują uzębienie resztkowe pacjenta wykonywane w technologi lanej metalowej i bezmetalowej acetal.
Protezy całkowite osiadające na błonie śluzowej pacjenta wykonywane na wygojoną śluzówkę bądź natychmiastowo po ekstrakcji zębów
Protezy całkowite w technologii akrylowej tradycyjnej  lub alternatywnie nowszej termoplastycznej.

thời trang trẻ emWordpress Themes Total Freetư vấn xây nhàthời trang trẻ emshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữHouse Design Blog - Interior Design and Architecture Inspiration