Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe 1 - Kania Stomatologia Katowice

Leczeniem kanałowym zajmuje się dziedzina stomatologii zachowawczej zwana endodoncją.

Prawidłowo wyleczony ząb może służyć pacjentowi z powodzeniem przez wiele lat, korzeń zęba może być wykorzystany jako filar dla pracy protetycznej.

Pacjenci coraz większą wagę przykładają do leczenia zębów, a prawidłowe ich wyleczenie endodontyczne pozwala zachować  nawet te zęby, które jeszcze kilka lat temu skazane były na usunięcie.

Leczenie kanałowe 2 - Kania Stomatologia Katowice

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi zwanej „nerwem” z komory i kanałów korzeniowych zęba przez mechaniczne i chemiczne opracowanie kanałów a następnie ich wypełnienie materiałami nie drażniącymi okolicy przylegającej do wierzchołka korzenia.

W trakcie leczenia enndodontycznego korzystamy z najnowszych osiągnieć techniki stomatologicznej w postaci nowoczesnego sprzętu diagnostycznego (tomografia, radiowizjografia cyfrowa, mikroskop stomatologiczny, lupy, endometr Raypex 5) oraz sprzętu umożliwiającego prawidłowe opracowanie i wypelnienie kanału (mikrosilnik endodontyczny X-Smart, system B, Obtura).

Leczenie kanałowe 3 - Kania Stomatologia Katowice

Prawidłowe leczenie kanałowe wymaga czasu i cierpliwości.
Decyzja o przebiegu i czasie trwania leczenia zależy od stanu zęba i zostaje podjęta przez lekarza po postawieniu diagnozy na podstawie wywiadu i badania pacjenta.

Leczenie endodontyczne dla pacjenta jest jedyną szansą na zachowanie własnego zęba. Przeprowadzane leczenie kanałowe w naszej Klinice jest dla pacjenta bezbolesne.